Jdi na obsah Jdi na menu

"Močovská" proudnice 2015

19. 10. 2015

Močovská proudnice

Odpoledne 12. září 2015 patřilo na místním fotbalovém hřišti v Močovicích již 13. ročníku hasičské soutěže - „Močovská proudnice“.  Tradičně se soutěžilo v požárním útoku dle pravidel Kutnohorské hasičské ligy. Každý tým absolvoval 2 pokusy, přičemž v celkovém hodnocení se počítal lepší čas. V případě shody na časomíře s jiným družstvem rozhodoval lepší čas z prvního pokusu.

Oproti předcházejícím ročníkům se tentokrát musela využít jiná metoda nástřiku. K dispozici byly terče, používané převážně pro dětskou kategorii, tzv. sklopky. Pro všechna družstva to znamenalo o několik vteřin lepší časy, než na které jsou zvyklá při běžném útoku, kdy se využívají klasické terče s nádrží na vodu J

Třináctého ročníku se zúčastnilo 7 týmu v kategorii mužů a 2 družstva žen. Své síly z mužské kategorie předvedla tato družstva a následně se umístila v pořadí:

7. Kluky 31,89

V kategorii žen se zúčastnilo soutěžního klání družstvo z Církvic, které předvedlo krásný čas 23,14 a domácí tým žen z Močovic, které se umístilo na 2. místě s časem 25,30.

O pořadí všech často rozhodovaly pouze vteřiny a v některých případech i setiny sekundy.

Všem zúčastněným týmům děkujeme a doufáme, že se alespoň ve stejném počtu sejdeme opět za rok na čtrnáctém ročníku „Močovské proudnice“ J

Velké poděkování patří také SDH Svatému Mikuláši za zapůjčení a zajištění časomíry při závodech.