Jdi na obsah Jdi na menu

5. kolo Soptíka 2016 - Močovice

19. 9. 2016

„Soptíkova liga 2016“

Neděle, 11. září 2016, patřila závěrečnému 5. kolu „Soptíkovi ligy 2016“, které se konalo na domácím fotbalovém hřišti v Močovicích.

Posledního kola se zúčastnilo celkem 29 družstev mladých hasičů z celého okresu. Za SDH Močovice byla aktivní účast družstva přípravky. Z celkového počtu 6 zúčastněných, se naši nejmladší „soptíci“ umístili na krásné stříbrné pozici.

Mladší žáci nás reprezentovali jako Močovice A a Močovice B. Mladší A obsadilo krásné 3. místo, tudíž si domů odvezlo bronzovou medaili. Mladšímu B se na stupně vítězů probojovat nepodařilo a obsadilo 6. příčku.

Starším patřilo 3. místo stupně vítězů a domů si tak odnesli medaili bronzovou, a to i přesto, že se jim první pokus nepovedl. Rozpojila se jim „béčka“. Symbolicky se tímto krásným umístěním a na domácím poli také rozloučila Iveta Čochnářová, která tímto opouští post žáka za SDH Močovice J.

Celkové zhodnocení Soptíkovy ligy: V průběhu června a září bojovali naši nejmladší hasiči o krásná umístění na předních příčkách, a to se jim v celku i podařilo. Z celkového počtu 4 družstev našeho sboru se trojice z nich umístila na „bedně“. A stejně jako v loňském roce se vydařilo i krásné počasí a atmosféra všech závodů byla o to ještě veselejší.

Přípravka se v celkovém pořadí umístila na krásném 2. místě.

Mladší žáci: Močovice A – 2. místo (stejně jako v roce předcházejícím), Močovice B – 9. místo (v roce loňském to bylo místo 6.).

Starší žáci se umístili na 3. místě (v loňském ročníku místo 2.).

A jak se nejmladším členům našeho sboru dařilo v jednotlivých kolech Soptíkovi ligy, je vidět v přiložené tabulce, která je pro lepší orientaci doplněna o legendu.

Na závěr nezbývá nic jiného, než všem zúčastněným poděkovat a popřát jim mnoho sil a pevných nervů do dalších aktivit, které budou následovat během podzimu.